Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Finisaż ekspozycji w prestiżowej Whitechapel Gallery we wschodnim Londynie już w poniedziałek. Wystawa została znakomicie przyjęta zarówno przez krytykę, jak i publiczność.

Rewitalizacja placu Sienkiewicza zakończona. Inwestycja jest już po odbiorze technicznym. Miejsce to zyskało zupełnie nowy, rekreacyjny charakter.

Zachęcamy do spędzenia nocy sylwestrowej w Tarnowie. Aby ułatwić wybór przygotowaliśmy zestawienie ofert obiektów gastronomicznych i noclegowych.

Najnowszy, dwupłytowy album tarnowskiego chóru Puellae Orantes z kolędami i pastorałkami zbiera rewelacyjne recenzje i cieszy się uznaniem słuchaczy.

W tarnowskim oddziale PTTK powstała Turystyczna Izba Pamięci. Mini-muzeum będą mogły odwiedzać zarówno wycieczki szkolne, jak i osoby indywidualne.

Od dziś wchodzi w życie nowe rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki, określające szczegóły prowadzenia obiektów hotelarskich oraz innych obiektów świadczących usługi hotelarskie.

Były chwile wątpliwości, ale młodzież nie odpuściła. To jedna z najbardziej znanych współczesnych tradycji świątecznych w Tarnowie.

Zapraszamy do zapoznania się z 11 numerem Biuletynu opisującego stopień zaawansowania prac prowadzonych przez Spółkę Komunalną Dorzecze Białej Sp. z o.o. w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej zlewni rzeki Biała w ramach programu Czysty Dunajec”.

Nie ma drugiego takiego miasta w Polsce, w którym związki z Węgrami byłaby tak bliskie, jak w Tarnowie. I nie jest to tylko zasługa urodzonego przy Burku generała Bema, co zwykłych tarnowian, którzy na wieść o krwawych wydarzeniach na Węgrzech w 1956 roku spontanicznie zorganizowali pomoc dla bratniego narodu.

Rząd zapowiada otwarcie dostępu do ok. 160 zawodów regulowanych. Najprawdopodobniej nie będzie wśród nich przewodnika turystycznego. "Rz" dotarła do pisma Ministerstwa Sportu i Turystyki, z którego wynika, że dostęp do tej profesji wciąż będzie ograniczony.

Archiwalne