Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Celem konkursu jest propagowanie estetycznego wyglądu budynków położonych na terenie Miasta Tarnowa oraz kształtowanie postawy współodpowiedzialności mieszkańców za estetykę i wizerunek Miasta Tarnowa.

Tarnowska "Bima" wyeksponowana. Urząd Miasta Tarnowa realizuje program porządkowania miejskich przestrzeni.

Linia kolejowa Tarnów - Leluchów zostanie zmodernizowana na odcinku z Tarnowa do Stróż. Skróci to czas podróży do Nowego Sącza i granicy państwa.

Wartość inwestycji wyniesie ponad 47 milionów złotych, z czego 37 milionów to dofinansowanie z funduszy unijnych. W ramach rozbudowy powstanie m.in. hala sportowa i kryta pływalnia.

Powiat tarnowski ma swoich pierwszych honorowych obywateli. Rada Powiatu nadała tytuł arcybiskupowi Józefowi Kowalczykowi oraz ojcu Janowi W. Górze, dominikaninowi.

W Sylwestra TCI czynne będzie w godzinach: 9:00 - 14:00

Kasa czynna do godz. 11:30

Pod Tarnowem produkowane jest najlepsze wino w Polsce. Białe półsłodkie z odmiany Solaris z winnicy "Zawisza" Mariusza Chryka z Brzozowej nie miało sobie w tym roku równych na III Święcie Polskiego Wina w Zielonej Górze, zdobywając Grand Vin Polonais.

Pierwszy z trzech pozostałych odcinków autostrady A4 między Niepołomicami a Tarnowem ma już swojego wykonawcę. Niedługo podpisane zostaną kolejne umowy. Drogowcy szacują, że cała trasa będzie otwarta wiosną 2012 roku.

Województwo małopolskie będzie walczyło o wybudowanie drogi ekspresowej na południe Europy.

W ubiegły piątek w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej. Wydarzenie to poprzedziło seminarium "Kierunki Rozwoju Informacji Turystycznej w Polsce".

Archiwalne