Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Gdzie na Mikołaja w Tarnowie?

„Mogiła rabacyjna na Cmentarzu Starym w Tarnowie” to najnowsza pozycja wydana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie. Książka napisana przez tarnowskiego znawcę tematyki rabacyjnej, Bogusława Andrzeja Baczyńskiego jest owocem kilkudziesięcioletnich badań autora dotyczących, jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Tarnowa i ziemi tarnowskiej, rzezi galicyjskiej z 1846 roku.

Gotowa jest już część tras rowerowych w Tarnowie, budowanych i modernizowanych w ramach europejskiego szlaku  EuroVelo4. Inwestycja ma się zakończyć w przyszłym roku, a łączna długość EuroVelo4 w naszym mieście liczyć będzie 17 kilometrów.

W dniach 27-28 listopada w Mielnie odbyło się Walne Zgromadzenie Forum Informacji Turystycznej, na którym podsumowano dwa lata pracy obecnego Zarządu oraz wybrano nowe władze. Przewodniczącym ponownie został dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji – Marcin Pałach.

Dobre informacje dla kierowców – autostrada A4 na odcinkach z Krakowa do Tarnowa i z Tarnowa do Rzeszowa nadal będzie bezpłatna. Choć oba fragmenty drogi są wymienione w rozporządzeniu Rady Ministrów jako płatne, to nie są one dostosowane do poboru opłat.

2 grudnia w Tarnowie odbędzie się kolejne z comiesięcznych spotkań fotografów mobilnych. Trzydziestu fotografów z całej Polski przejdzie przez miasto i sfotografuje je swoimi smartfonami.

Tarnów ma szansę zostać Miastem Roku 2017. Udowodnijmy, że to właśnie nasze miasto zasługuje na tegoroczny tytuł. Pokażmy, za co je kochamy, doceńmy jego atrakcje, klimat, najwspanialsze miejsca i wyjątkowych ludzi. Zwycięskie miasto otrzyma prestiżowy tytuł i możliwość promocji w sieci. Zachęcamy do głosowania w drugiej edycji ogólnopolskiego plebiscytu wspieranego przez HRS.

Informujemy, że wystąpił chwilowy brak herbatki „Tarninówki” w naszym sklepie. Planowana dostawa to styczeń 2018 rok. 

Zła wiadomość dla wszystkich zapominalskich. Jeżeli zostawicie coś w hotelu, nie liczcie na to, że skontaktują się z wami i poinformują o zgubie. To wy musicie zainicjować kontakt.

Europa pozostaje jednym z głównych motorów wzrostu liczby podróży na świecie - stwierdził Rolf Freitag, prezes IPK International, który zarządzał Międzynarodowym Forum World Travel Monitor

Archiwalne