Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji uprzejmie informuje iż z dniem 2 grudnia 2016r. uruchamia lodowiska sztucznie mrożone przy ul. Wojska Polskiego 14 , oraz przy ul.Traugutta 5a w Tarnowie Mościcach . Zapraszamy do skorzystania z usług tych obiektów.  

British Airways chce wkrótce serwować swoim pasażerom tzw. cyfrową pigułkę – mikroskopijne urządzenie, które… z poziomu naszego żołądka będzie informować załogę o naszym samopoczuciu i aktualnych potrzebach.

Od 2003 roku Polska Organizacja Turystyczna certyfikuje najciekawsze i najlepsze produkty turystyczne w Polsce, a od 2008 roku przyznawany jest Złoty Certyfikat jako specjalne wyróżnienie dla już certyfikowanych produktów turystycznych, które w wyjątkowy sposób rozwinęły się pod względem atrakcyjności turystycznej.

Konferencja branży hotelarskiej Hotel Trend Poland & CEE, która rozpoczęła się 28 listopada w Warszawie to wydarzenie, które  gromadzi w jednym miejscu właścicieli, zarządy spółek operatorskich, kadrę zarządzającą hotelami, przedstawicieli firm deweloperskich i funduszy 

Uczniowie V Liceum w Tarnowie, uczestnicy polsko-izraelskiego projektu edukacyjnego Permeation-Przenikanie, kontynuując swoje poszukiwania trafili na kolejną ważną dla historii lokalnej postać, którą nawali "tarnowskim Schindlerem". Mowa o Juliuszu Madritschu, który w Tarnowie, Krakowie i Bochni uratował około 4 tysiące żydów.

Województwo małopolskie odebrało dzisiaj sześć nowoczesnych Impulsów, które zostały wyprodukowane w fabryce Newag w Nowym Sączu. Pierwszych pasażerów zabiorą na pokład 11 grudnia. Nowy tabor z Newagu trafi do obsługi trzeciej linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej z Krakowa do Tarnowa oraz połączeń do Nowego Sącza i Krynicy. Województwo małopolskie zamówiło dwanaście pojazdów za kwotę blisko 300 mln zł brutto. Zgodnie z umową, z końcem roku na tory wyjadą cztery 5-członowe i dwa 4-członowe Impulsy. Pozostała część zamówienia zostanie zrealizowana do połowy lutego 2017 roku.

W Tarnowie znajduje się ciepła przez cały rok płyta ścienna?

Tarnowski dworzec PKP przeniesie się w czasie - dokładnie 160 lat. Właśnie tyle trwa historia kolei w mieście. Ten jubileusz już dziś będą świętować kolejarze i historycy.

Małopolska Wieś w Siodle to oferty 15 gospodarstw produktowych oferujących zarówno pobyty kilkudniowe, jak i spędzenie weekendów, specjalizujących się w jednolitym określonym profilu usług z wykorzystaniem dziedzictwa kulturowego wsi, lokalnych tradycji, produktów tradycyjnych.

Zgodnie z legendą istniał tunel łączący tarnowską starówkę (klasztor Bernardynów)  z zamkiem na Górze św. Marcina? Skąd taka historia i czy tunel był rzeczywiście?

Archiwalne