Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Jak co roku w listopadzie odbywa się podsumowanie minionego sezonu campingowego i rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu "Mister Camping".

Kierowcy mogą już przejechać nowym, prawie 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 Szarów-Tarnów. Drogowcy oddali trasę do użytku pół roku po terminie. Jest to jednak "najdziwniejsza" autostrada w Polsce: pełna zakazów i ograniczeń.

Szynobus z Krakowa do Balic znów będzie kosztował 12 zł. Obniżka ma obowiązywać wraz z nowym rozkładem jazdy, czyli od 9 grudnia.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie wydał pozwolenie na warunkowe użytkowanie autostrady z Szarowa do Tarnowa. Pierwsze samochody powinny pojechać 57- kilometrowym odcinkiem nowej drogi w czwartek w południe.

Firma Google uruchomiła globalną odsłonę swej wyszukiwarki hoteli. Pojawiły się lokalne waluty oraz integracja z „normalnymi” wynikami wyszukiwania.

Jeszcze przez kilka dni można nie tylko obejrzeć ale także kupić wyroby artystyczne. W Zalasowej prezentowane jest rękodzieło artystyczne, kwiaty, ozdoby, kartki świąteczne w aranżacji staroci.

Muzeum Bożogrobców w Chełmie koło Bochni ma nową ekspozycję. Powstała druga sala, którą bez trudu udało się wypełnić bezcennymi eksponatami z wielowiekowej parafii.

Na Placu Sobieskiego w Tarnowie stanął tramwaj. Ten widok zaskoczył dziś wielu mieszkańców. W centrum miasta stanęła replika tramwaju, jaki jeździł po ulicach miasta w latach 1911 – 1942.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w dniu wigilii św. Andrzeja, patrona Rosji, Grecji oraz Szkocji. Zobacz, jak ten dzień obchodzą mieszkańcy różnych krajów.

Tym intrygująco wieloznacznym hasłem nazwana została nowa linia kreacyjna, która kontynuuje największą kampanię promocyjną Polskiej Organizacji Turystycznej.

Archiwalne