Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Prawidłowa odpowiedź w ostatniej części naszego konkursu brzmi: Półbaszta przy ul. Basztowej.

Przewodnik po Tarnowie „Tarnów i wokół Tarnowa” autorstwa p. W. Ziobro trafia do p. Józefa z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych informuje, że z uwagi na prace modernizacyjne prowadzone przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na odcinku Kraków Gł. - Kraków Balice z dniem 26.11.2010r. wprowadza się czasowe ograniczenia w kursowaniu pociągów.

- Rozmawiamy z kilkoma inwestorami na temat zagospodarowania tego terenu, ale na pewno nie zmieni się wykorzystanie tego miejsca – zapewnia dyrektor wydziału strategii tarnowskiego magistratu Grzegorz Gotfryd. - Chcemy jedynie uatrakcyjnić teren dla mieszkańców miasta, jak i subregionu – dodaje.

Sypnęło śniegiem, mamy dobre informacje dla miłośników białego sportu. Prawie wszystkie stacje narciarskie w regionie są już gotowe na otwarcie sezonu. Gruntowną modernizację przeszła „Lubinka”, która została bardzo poważnie zniszczona w wyniku ostatnich powodzi i osuwisk.

w dniu 21 listopada 2010 r. (niedziela) o godz. 14:00,
zbiórka – ul. Żydowska 20 (koło budynku PTTK).

W programie spacerku będzie: zwiedzanie obiektów na szlaku martyrologii.

W roku bieżącym, dnia 24 listopada, minie 100. rocznica powstania Tarnowskich Wodociągów. W przeddzień tej rocznicy, w dniu 23 listopada, odsłonięta zostanie w holu budynku Tarnowskich Wodociągów przy ul Narutowicza 37 tablica pamiątkowa, poświęcona wybitnemu tarnowskiemu artyście-malarzowi Julianowi Grabowskiemu (1922-1973).

W najbliższa sobotę, 20 listopada, w godzinach od 12 do 14 Rozgłośnia Radia Kraków Małopolska nada na żywo audycję z tarnowskiego Ratusza o jego historii, zabytkach i odkryciach, jakie poczyniono podczas zakończonego niedawno remontu.

We wtorek, 16 listopada 2010 r. odbyło się I Walne Zebranie członków Lokalnej Organizacji Turystycznej: "Tarnowska Organizacja Turystyczna".
Obecnie stowarzyszenie liczy 16 członków - założycieli.

W najbliższą niedzielę, tj. 21 listopada, zapraszamy na kolejne Spotkania z Kulturą Renesansu w ramach tegorocznej edycji programu Szlak Renesansu w Małopolsce.

W dniach od 16 do 21 listopada w ramach akcji "RATUSZ - RENOVATA 2010" zapraszamy do tarnowskiego Ratusza. W tych dniach istnieć będzie wyjątkowa możliwość podziwiania panoramy miasta z wieży ratuszowej.

Archiwalne