Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Dwa tysiące flag czeka na mieszkańców Tarnowa, którzy wezmą udział w tegorocznej akcji „Flaga na samochód”. Jutro, 30 października, od godziny 9 rusza 14. edycja tej akcji. 

W dniu 8 listopada 2015r. zapraszam na Inauguracyjną wycieczkę Tarnowskiego Klubu 80 Rowerów. Start z tarnowskiego rynku o godz. 9:00. Udajemy się w kierunku lasów wierzchosławickich gdzie zrobimy rundkę po ścieżce przyrodniczej. Do przejechania dystans ok. 40km w tempie spacerowym. Powrót do Tarnowa ok. godz. 13:00

Michał Derus, absolwent informatyki, a obecnie student I roku wychowania fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce rozegranych w Doha w Katarze. 

Zagłosuj na Tarnów w Turnieju Miast 2015

Tarnowskie Muzeum otwiera się na głuchoniemych. Specjalnie nakręcony film pomoże w zwiedzaniu Ratusza. Przewodnik opisuje obiekty muzealne, wystawy i historię właśnie w języku migowym.

Tarnowskie Muzeum powiększyło swoją kolekcję tarnovianów. Ekspozycja wzbogaciła się o rysunki Józefa Szuszkiewicza,  obraz Erwina Elstera oraz obraz Alojzego Majchra.

W czwartek, 29 października o godz. 19 w Restauracji Hotelu "Pod Dębem" w ramach IV Wielkich Tarnowskich Dionizji, odbędzie się prelekcja wraz z degustacją win z najbardziej "winiarskich" krajów świata oraz ich topowych, najbardziej znanych win.

W spalonym i popadającym od lat w ruinę Młynie Szancera w centrum Tarnowa miałyby powstać nowoczesne mieszkania. Prywatny właściciel od lat zapewniał, że w XIX-wiecznym budynku powstanie hotel. Teraz jednak poprosił o zmianę planu zagospodarowania tego terenu, który przewidywał tam działalność kulturalną - na mieszkaniową.

Z winem przez świat? Dlaczego nie! Na tą niezwykłą, winiarską podróż dookoła świata zaprasza Restauracja Hotelu "Pod Dębem" w kolejny dionizyjski czwartek, godz. 19.00.

Zgodnie z legendą istniał tunel łączący tarnowską starówkę (klasztor Bernardynów)  z zamkiem na Górze św. Marcina? Skąd taka historia i czy tunel był rzeczywiście?

Archiwalne