Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W tym roku na tarnowskich cmentarzach były niezwykłe odkrycia i inwestycje za prawie milion złotych. W Tarnowie 1 listopada w rejonie nekropolii zmieni się organizacja ruchu, a na kierowców czekają utrudnienia. Utrudnienia czekają także kierowców w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wczoraj oficjalnie zakończono projekt rozbudowy smartSAD – bezpłatnej aplikacji mobilnej obejmującej tarnowską część Szlaku Architektur Drewnianej w Małopolsce obejmująca 100 najważniejszych atrakcji turystycznych Tarnowa i regionu w tym wszystkie 46 obiekty drewniane.

W dniach 1 i 2 listopada 2014 biuro Tarnowskiego Centrum Informacji będzie nieczynne.

Na ten moment kierowcy czekali bardzo długo - autostrada z Tarnowa do Dębicy została wreszcie otwarta. Pierwsi kierowcy już wjechali na nową trasę. Autostrada jest gotowa, choć na kierowców czekają drobne przeszkody.

W Muzeum Okręgowym będzie można nie tylko podziwiać piękne okazy bursztynu, ale również własnoręcznie wykonać z niego ozdoby.

W Wojniczu uroczyście otwarto drugą, tym razem wschodnią obwodnicę miasteczka. W przecięciu wstęgi, poprzedzającym otwarcie drogi do ruchu, uczestniczyli m.in. wicemarszałek Roman Ciepiela i członek Zarządu WM Stanisław Sorys, radni: Marcin Kuta, Bolesław Łączyński i Lucyna Malec oraz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Marta Maj.

Z Mościcami historycy zawsze mieli niejaki problem: tamtejsze zakłady azotowe uchodziły za perłę w koronie Centralnego Okręgu Przemysłowego, a przecież, kiedy powstawały, nikt o COP-ie jeszcze nie śnił. Więc zaliczać je do tego okręgu czy nie zaliczać?

W najnowszym numerze ogólnopolskiego magazynu turystycznego „Wciąż wędrujemy” główny artykuł numeru to „Tarnów perła renesansu. Nasz pierwszy pomnikowy kandydat”.

Autor wymienia atuty naszego miasta jako kandydata do wpisania na prestiżową listę Pomników Historii. Status pomnika historii ustanawiany jest w drodze rozporządzenia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Przyznawany jest zabytkom nieruchomym o szczególnej wartości historycznej, naukowej i artystycznej, utrwalonym w powszechnej świadomości i mającym duże znaczenie dla dziedzictwa kulturalnego Polski.

Po kilkuletniej przerwie, w Tarnowie otwarto kolejny, skategoryzowany obiekt hotelarski. Hotel „GAL” to nowy, trzygwiazdkowy obiekt znajdujący się przy ul. Dworcowej 5, w kamienicy dawnego gmachu Hotelu Polskiego. Budynek hotelu został wzniesiony w stylu secesyjnym na początku XX wieku, w 1904 roku jako HOTEL POLSKI, przez tarnowskiego przedsiębiorcę Michała Mikosia. Ze względu na interesującą architekturę został on wpisany do Rejestru Zabytków pod nr A-80 w dniu 1.12.1975 wraz z dworcowym zespołem urbanistycznym ulicy Dworcowej, Dworca Głównego, a także Placu Dworcowego i wiat peronowych.
Hotel wraz z zabudową dworca i ul. Dworcowej tworzy jednolity zespół urbanistyczny pod względem stylistycznym i przestrzennym.

Zajmujesz się obsługą ruchu turystycznego? Interesuje Cię historia i dziedzictwo przemysłowe?

 

Weź udział w szkoleniu i dowiedz się jak ciekawie planować i organizować wycieczki oparte o dziedzictwo historyczne i kulturowe.

Archiwalne