Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Rynek 7:

1 i 4 listopada nieczynne

2 i 3 listopada, dyżur od 9.00 do 17.00

 

Przez cały listopad będzie można odwiedzać kryptę biskupów tarnowskich w bazylice katedralnej. Zostanie ona otwarta z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Władze Małopolskie zdecydowały o przeznaczeniu 2 mln zł na zagraniczną promocję regionu poprzez linie lotnicze. Milion ma dorzucić miasto. Dzięki temu realne stało się stworzenie w Balicach bazy Ryanaira.

Wczoraj w Krakowie w Muzeum Inżynierii Miejskiej odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Miejsce przyjazne maluchom”. Wśród 27 laureatów spoza Krakowa znalazło się Tarnowskie Centrum Informacji.

Podczas odbywających się targów Tour Salon w Poznaniu rozstrzygnięto konkurs na najlepszy punkt informacji turystycznej w Polsce w najwyższej kategorii ****.

Zapraszamy do lektury artykułu o Tarnowie, który został opracowany podczas pobytu redaktora p. Edwarda Poskiera w Tarnowie.

Artykuł na: http://www.lanciaklub.pl/aktualnosc/674/2/

Po zeszłorocznej promocji Tarnowa w czeskiej stolicy – Pradze, miasto promowało się w Monachium. Do stolicy Bawarii „Polski Biegun Ciepła” został zaproszony przez Konsulat Generalny RP w Monachium.

Władze powiatu tarnowskiego chcą utworzyć szlak "Konno przez Ziemię Tarnowską" - poinformowało "Radio Kraków". Trasa miałaby liczyć ponad 100 km i przebiegać przez powiaty tarnowski, brzeski i dąbrowski.

Po 7 latach tytuł "Drużynowego Mistrza Polski na Żużlu" wraca do Tarnowa! Po wspaniałym widowisku w "Jaskółczym Gnieździe" w Tarnowie - Mościcach, gospodarze pokonali Gorzowian 51 do 39 (w dwumeczu: 93:86).

Gratulujemy!

9 tysięcy biletów sprzedano do tej pory na niedzielny finał Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu między Azotami Tauronem Tarnów i Stalą Gorzów. Władze klubu wstrzymały już sprzedaż przez internet, tak aby dać szansę zdobycia biletów kibicom z Tarnowa i okolic.

Archiwalne