Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Dzięki współpracy TCI z Siecią Informacji Miejskiej InfoKraków, na portalu turystycznym miasta Krakowa znalazł się Tarnów jako miejsce godne zwiedzenia dla turysty przybywającego do Krakowa.

Szczegóły na: http://www.krakow.travel/w-okolicy/action,get,id,13936,t,Tarnow.html

Podczas corocznego, Ogólnopolskiego Forum Informacji Turystycznej, które miało miejsce w Chorzowie, wybrano w trakcie Walnego Zebrania nowy zarząd na dwuletnią kadencję. Przewodniczącym został na kolejną kadencję Marcin Pałach z Tarnowa.

600-osobowa sala teatralno - koncertowa ze sceną i zapleczem, foyer, sala multimedialna, kameralna sala koncertowa, przestrzeń wystawiennicza, sale baletowe, dydaktyczne i kinowe z projektorem cyfrowym.

Jeszcze w tym roku ma ukazać się nakładem Stowarzyszenia Plus Ultra album „Kościoły Tarnowa”. Zdaniem wydawców, architektura i sztuka sakralna to do tej pory słabo wykorzystywany atut w promocji Tarnowa. Przy opracowaniu tekstu pracują m.in. ksiądz Tadeusz Bukowski i doktor Krzysztof Moskal. Autorem zdjęć jest Marcin Głuszek.

Grono przewodników po mieście Tarnowie i subregionie tarnowskim (powiaty: dąbrowski, bocheński, brzeski i tarnowski) powiększyło się o 17 osób po trudnym, trzy-etapowym egzaminie (test, część ustna oraz część praktyczna w terenie).

Tarnowskie Centrum Informacji zajęło I miejsce w konkursie POT "Na najlepsze centrum it w Polsce 2010" w najwyższej kategorii centrów czterogwiazdkowych. Na drugim miejscu znalazło się Gdańskie CIT, a na trzecim ex aequo Katowice i Jelenia Góra.

Wygląda na to, że kamienica przy ulicy Dworcowej 5 znalazła nowego właściciela. Potwierdza to Andrzej Cetera z tarnowskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Według tych informacji budynek został już prawie sprzedany, umowa wymaga jeszcze tylko podpisu wojewody.

Naukowcy i historycy z całego kraju oraz zagranicy, m.in. z Rosji i Austrii spotykają się w Tarnowie, by rozmawiać o Małym Verdun, czyli słynnej operacji tarnowsko-gorlickiej z 1915 roku. Konferencja 'Szlakiem Frontu Wschodniego I Wojny Światowej po Małopolsce' poświęcona jest przypadającej w tym roku 95. rocznicy tej bitwy.

Chłopięcy Chór Katedralny „Pueri Cantores Tarnovienses” pod dyrekcja ks. Grzegorz Piekarza koncertował w Słowenii podczas swojej XXXII trasy koncertowej po Europie, tym razem w Słowenii. Chór wykonał 10 koncertów.

Tym razem nagroda w postaci najnowszego przewodnika „Tarnów i wokół Tarnowa” autorstwa W. Ziobro. powędrowała do p. Urszuli z Trzebiatowa.

Fotografia przedstawiała kościół p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie. Gratulujemy zwyciężczyni!

Weź udział w konkursie

Archiwalne