Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Niech zabije nowe serce Tarnowa – pod takim hasłem zorganizowano kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Tarnowie”. Rozmawiano na temat koncepcji zagospodarowania terenu Owintaru i okolicy.

Projekt jest wart ponad 20 milionów złotych, więcej niż pół ma pokryć dofinansowanie związane z rewitalizacją miasta. Centrum artystyczne ma stanąć przy Wałowej 25. W związku z tym planowane jest też odsłonięcie przy tej okazji półbaszty.

Norweska tania linia lotnicza Norwegian uruchomi od 26 marca tego roku połączenie z Krakowa do stolicy Finlandii, Helsinek. Będzie to drugi przewoźnik oferujący taką trasę, po fińskich liniach lotniczych Finnair.

Będzie to nowy oddział muzealny tarnowskiego Muzeum Okręgowego. Powstanie na bazie istniejącej dziś Izby Pamięci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej przy ulicy Mościckiego i Szkotnik. Pomieszczenia, w których mieści się jest Izba Pamięci, zostaną odremontowane, przygotowana zostanie także nowa ekspozycja.

Takiej wystawy jeszcze w Polsce nie było. W Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach powstanie stała ekspozycja multimedialna, która przedstawiać ma twórczość najważniejszych kompozytorów polskich XX i XXI wieku.

Jedyna w Polsce działająca wieża ciśnień, popularna tarnowska "bania" wzbudza zainteresowanie jako ogromny słup reklamowy. Niemal 40-letnia, ponad trzydziestometrowej wysokości konstrukcja górująca nad blokami osiedla Jasna w Tarnowie jest atrakcyjnym reklamowo, z daleka widocznym punktem.

Pokój typu Junior Suite III piętro - ponad 30 metrów kwadratowych, ogrzewana łazienka, klimatyzacja (chłodzenie/grzanie), dwa balkony (dla palących), sejf, minibar, żelazko z deską do prasowania, zestaw do parzenia kawy/herbaty. 

W Pekinie wręczono w poniedziałek doroczne, prestiżowe nagrody turystyczne National Tourism Award. W kategorii „Najbardziej popularne cele podróży w 2017 roku” jednym z dziesięciu laureatów została Polska.

Ponad 21 mln zł przeznaczą władze Tarnowa na projekty związane z rewitalizacją centrum miasta. Miasto pozyskało na ten cel ponad 13,5 mln zł unijnego dofinansowania. Prace remontowe będą prowadzone w obrębie zabytkowego rynku i na przyległych do niego ulicach.

Turystyka winiarska jest nowym magnesem przyciągającym do regionu tarnowskiego jako krainy rozwijającego się winiarstwa i dobrych win. Tarnowskie winnice (około 40) stanowią doskonałą bazę do rozwoju enoturystyki w tym regionie. A region ten ze względu na swój lokalny klimat posiada świetne warunki do zakładania winnic. 

Archiwalne