Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Rafał Szmytke, został wczoraj odwołany przez ministra sportu i turystyki Witolda Bańkę.

Wyboru dokonali przedstwawiciele Japońskiego Stowarzyszenia Biur Podróży (JATA), które promuje wycieczki do najciekawszych miejsc Europy.

W najbliższą niedzielę w hali sportowej w Skrzyszowie odbędzie się VI Koncert Charytatywny pod patronatem Wójta Gmniny Skrzyszów Marcina Kiwiora. Dochód zostanie przeznaczony dla sześciu osób, w tym dla pięciorga dzieci i jednej dorosłej.

Do 11 lutego organizacje pozarządowe mogą składać oferty w ramach otwartego konkursu „Małopolska Gościnna”. Na wsparcie finansowe liczyć mogą projekty promujące atrakcyjność turystyczną województwa. Zarząd Województwa przeznaczy w tym roku na ten cel ponad 1,8 mln zł. 

W Tarnowie toczy się fabuła powieści filozoficzno-sensacyjnej? „I jak inni” tarnowianina Daniela Karpińskiego to  opowieść o wizycie w Tarnowie, mieszkającego w Kanadzie czterdziestoletniego architekta Pawła, o jego usiłowaniach nadania nowych znaczeń spotkaniom, miejscom i rzeczom z przeszłości. 

Stworzenie drugiego filaru zabezpieczeń dla klientów biur podróży, prace nad ustawą o usługach turystycznych wdrażającą nową Dyrektywę w sprawie imprez turystycznych oraz ukierunkowanie promocji Polski na turystyczne atrakcje kraju – to główne zadania z dziedziny turystyki, które przyjęło Ministerstwo Sportu i Turystyki do realizacji na 2016.

Które obecnie ulice do 1907 roku nazwane były Czarną Drogą? Obecnie Czarna Droga to ulica łącząca Krakowską z cmentarzem w Mościcach i ulica Zbylitowską jednak do 1907 roku taką nazwę miał obecny ciąg ulic: Rogoyskiego - Skargi  - Piaskowa

Prezesi Ryanaira, easyJet, Air France-KLM, IAG i niemieckiej Lufthansy ogłosili w środę w Amsterdamie otwarcie stowarzyszenia i grupy lobbingowej Airlines For Europe. Chcą od UE większej liberalizacji i zmian w przepisach. Ich pierwszym celem jest zmniejszenie opłat lotniskowych (najlepiej ustawowo – przez nakaz Komisji Europejskiej), co otworzy możliwości do tańszych przelotów po Europie.

W tarnowskiej katedrze najprawdopodobniej był pierwszy pomnik piętrowy na ziemiach polskich? Pomnik „Trzech Janów” pierwotnie „dwóch” był piętrowy na miejscu obecnego pomnika hetmana Tarnowskiego. 

Województwo Małopolskie opublikowało raport z badania ruchu turystycznego w województwie małopolskim w 2015 roku. Małopolskę odwiedziła rekordowa liczba turystów – 13,9 miliona z czego bisko 3 miliony to goście z zagranicy. Liczba turystów wzrosła o 6,2%, a ich wydatki w naszym regionie były większe aż  o 18,7%. - To bardzo dobre wiadomości dla Małopolski. Przyjeżdża do nas coraz więcej turystów, a to oznacza, że Małopolska jest ciągle bardzo popularnym miejscem odwiedzin, zarówno wśród osób z Polski, jak i z zagranicy - mówił Leszek Zegzda z zarządu województwa małopolskiego.

Archiwalne