Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tematy związane z dziedzictwem judaistycznym - to może być atrakcja Tarnowa, dzięki której do miasta może przyjeżdżać znacznie więcej turystów, zwłaszcza z zagranicy.

Na trasie z Tarnowa do Krakowa pojawią się wtedy dwa nowoczesne pociągi. Województwo zamówiło w czwartek pięć takich maszyn.

Andrzej Grabowski - poeta i pisarz z Ciężkowic jest pierwszym Polakiem, który odebrał w Hanoi medal za działalność literacko-artystyczną na rzecz rozwoju literatury Polski i Wietnamu.

Polska ma szansę wygrać EUROPEJSKI KONKURS na plakat, który będzie rocznie zdobił ulice w całej Unii.

Plakat jest obecnie na drugim miejscu (po Hiszpanii), zostawiając resztę daleko, daleko w tyle.
Aby zagłosować wejdź na www.designeurope2010.eu

Grupa zapaleńców kierowana przez Marka Roleskiego, znanego producenta musztardy i keczupu, zrekonstruowała balon na ogrzane powietrze braci Montgolfier. Pierwszy lot zorganizowano w 1783 r. w Paryżu, Po 227 latach kopia balonu poleci po raz pierwszy w Tarnowie.

Muzeum Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu znalazło się na liście "Bezpiecznych przystani dla rowerzystów w Małopolsce". Obiekt uzyskał certyfikat "Przyjazny Rowerom".

Wydawnictwo Bezdroża wyłoniło Użytkownika Roku 2009 portalu społecznościowego e-przewodniki.pl. Został nim pasjonat - podróżnik z Tarnowa kryjący się pod nickiem rysio13.

Wokół bimy pojawią się nowe ławeczki i latarnie, a pozostałości murów obronnych zostaną nadbudowane i odpowiednio wyeksponowane.

Ryanair dopnie swego. Pomysł prezesa Michaela O'Leary'ego pobierania opłat za korzystanie z toalety na pokładzie tych linii lotniczych jest coraz bliższy realizacji.

Podstawowym celem projektu jest upowszechnienie informacji o atrakcjach województwa turystom z całej Polski, a nawet świata.

Archiwalne