Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

15 lutego o godz. 18:30 odbędzie się koncert wspomnieniowy ś.p. Anny Knapik - tym razem po raz pierwszy w murach Pałacu w Janowicach.

Lux in tenebris - tak zatytułowano 62. spotkanie z cyklu "Na skrzydłach, po drabinie". Tym razem znajdziemy się w przestrzeni przeciwstawnie postrzeganej.

Więcej pieniędzy, a co za tym idzie więcej atrakcji - samorząd przygotowuje atrakcje na czas ferii zimowych.

27 stycznia Ryszard Ścigała, prezydent Tarnowa i Andrzej Witek, prezes spółki "Centermed" podpisali list intencyjny dotyczący współpracy samorządu i firm chcących stworzyć w Tarnowie "Park Zdrowia".

Handel na placu Józefa Bema, popularnym "Burku" w Tarnowie na pewno nie będzie kontynuowany w dotychczasowej formie. Sprawa jest przesądzona, zmiana wyglądu placu to jedynie kwestia czasu.

146 lat temu - 22 stycznia 1863 roku wybuchło powstanie styczniowe. Tarnowskie obchody rocznicy tego wydarzenia odbyły się na Starym Cmentarzu.

Starostowie: tarnowski, brzeski oraz dąbrowski a także Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej reprezentowany przez płk. Zdzisława Baszaka, podpisali porozumienie o powstaniu Rady Patronackiej Izby Pamięci Armii Krajowej w Tarnowie.

W tym roku w naszym mieście przygotowane zostaną miejsca, w których będzie można pozostawić rower.

Po Warszawie, Gdyni, Poznaniu, Bydgoszczy i Lublinie wystawa najlepszych zdjęć z tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo zawita do Tarnowa.

Inwestycje i "duże wydarzenia" - Tak będzie wyglądał rok 2009 w tarnowskiej kulturze. To zapowiedź dyrektora wydziału magistratu zajmującego się tym obszarem Marcina Sobczyka.

Archiwalne