Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Kilkadziesiąt unikatowych radioodbiorników udało się zgromadzić w Tarnowskim Centrum Kultury w ramach niezwykłej wystawy, którą można bezpłatnie oglądać jeszcze do końca października. Najstarszy eksponat pochodzi z 1924 roku.

W dniach 16 do 29 czerwca w CH MAX odbędzie się wystawa fonograficzna jedynego w Polsce muzeum fonografii. To pierwsza tego typu wystawa w Tarnowie współorganizowana z Radiem RDN Małopolska oraz Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa.

Niezwykłych podniebnych akrobatów można podziwiać w tarnowskim Parku Strzeleckim - w weekend otwarta została tam wystawa balansujących rzeźb Jerzego Kędziora. Rzeźby zawieszono na specjalnych linach między drzewami.

Do miejsca, w którym przez dwa lata działała tymczasowa siedziba BWA, powraca sztuka – wystawa złożona z dzieł kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej. Na „Wystawie stałej” oglądać będzie można m.in. obraz najsłynniejszego tarnowskiego artysty Wilhelma Sasnala.

Wilhelm Sasnal zaprojektuje tarnowski pomnik.

Wystawa tarnowska połączona z publikacją książki oraz Galeria Bezdomna. To tylko niektóre atrakcje, jakie z okazji Roku Miasta Tarnowa przygotowuje BWA Galeria Miejska.

Jeden z uczestników ostatniego pleneru artystycznego w Janowicach Eugeniusz Molski zaprasza we wtorek 30 kwietnia na godzinę 15.00 na uroczyste otwarcie wystawy swoich rzeźb.

Takich eksponatów jeszcze nie widzieliśmy. Tarnowskie Muzeum Diecezjalne rozpoczęło starania, by udostępnić zwiedzającym zbiory skarbca katedralnego.

W czwartek, 25 marca 2010, o godz. 18:00 w Galerii HORTAR w Tarnowie

wernisaż wystawy obrazów prof. Zdzisława Wiatra , absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, profesora nadzwyczajnego w Instytucie Plastyki, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Mimo zimowej pogody tarnowskie Muzeum zainaugurowało plenerową wystawę na tarnowskim rynku, tym razem poświęconą początkom miasta. Z okazji 680. rocznicy nadania praw miejskich Tarnowowi wystawa miała swój wernisaż 8 marca w Sali Rady tarnowskiego Ratusza.

Tarnowska placówka wzbogaciła się o kolejny, cenny eksponat. Obraz Aleksandra Plutzera podarował Muzeum Prezydent Tarnowa.

Archiwalne