Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

We wtorek po długim weekendzie majowym ma się rozpocząć remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie, na trasie z autostrady do Mościc. Tym razem, żeby efekt wymiany nawierzchni był trwalszy, przeprawa zostanie całkowicie zamknięta nawet na 3 dni do czwartku.

Ten remont da mieszkańcom Tarnowa pierwszą nowoczesną multimedialną wystawę o dziejach miasta. Wystawa powstanie w kamienicy przy tarnowskim Rynku, w której kiedyś znajdowała się główna siedziba tamtejszego muzeum. Dawne gabinety i sale wystawiennicze znikną, a pojawi się nowa przestrzeń ekspozycyjna. Remont jest już prawie na półmetku, przyznaje Andrzej Szpunar dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Już we wrześniu tego roku rozpoczną się pracę projektowe związane z naprawą drogi łączącej podtarnowską Lisią Górę z Nową Jastrząbką. Droga ma być całkowicie przebudowana i poszerzona. Na stan nawierzchni tej jezdni od lat skarżyli się kierowcy podróżujący z Małopolski na Podkarpacie i odwrotnie.

Już w przyszłym roku ruszy remont pierwszego odcinka drogi wojewódzkiej 973 z Tarnowa do Żabna. O tym, że zapewniono finansowanie dla tej ważnej  - zwłaszcza dla przedsiębiorców z gminy Żabno – inwestycji poinformował dziś marszałek Marek Sowa w towarzystwie Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Targowiska Miejskie finalistą konkursu Modernizacja Roku 2013 za gruntowny remont i przebudowę placu targowego „Burek”. – Przeprowadzona przez nas realizacja znalazła uznanie w ogólnopolskim konkursie. To duże wyróżnienie, konkurs jest bardzo prestiżowy, ma już 18-letnią historię – zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

Z powodu planowanych plac konserwacyjnych w dniach od 1 do 7 września 2014 Zamek w Dębnie będzie nieczynny.
Przepraszamy i zapraszamy w innym terminie.

Ostatnie przygotowania do remontu jednego z kluczowych wiaduktów kolejowych w Tarnowie. Szykują się spore utrudnienia w komunikacji. Informacje na ten temat już widać przy głównej ulicy miasta, a kolejarze rozpoczną prace budowlane 7 stycznia.

Rusza długo zapowiadany i kilkakrotnie przesuwany remont wiaduktu kolejowego nad ulicą Krakowską. Kolejarze czas rozpoczęcia prac przesuwali bo nie mogli się dogadać z tarnowskimi urzędnikami w sprawie organizacji ruchu w tym miejscu podczas remontu. Ostatecznie ustalono że wiadukt nie będzie zamykany.

Utrudnień można się spodziewać od czwartku, 22 sierpnia. W ścisłym centrum Tarnowa prowadzone będą roboty związane z remontem nawierzchni odcinków ulic Bema – od budynku Urzędu Pracy do ulicy Bernardyńskiej i ulicy Bernardyńskiej do Wielkich Schodów. Jest to związane z przebudową tarnowskiego Burku.

W przyszłym tygodniu nie będzie można korzystać z basenu przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie.

W związku z prowadzoną modernizacją głównej magistrali ciepłowniczej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Park Wodny na trzy dni zostanie zamknięty. W basenie nie popływamy od poniedziałku do środy. Dla spragnionych wodnych kąpieli pozostają baseny na Górze Marcina.

Archiwalne