Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Na wystawie prezentowane są wydawnictwa BWA Tarnów projektu Magdaleny Burdzyńskiej: katalogi wystaw „Błądzić jest rzeczą” (red. Katarzyna Białousz, Anna Theiss) i „Ars moriendi” (red. Przemysław Chodań) oraz plakat wystawy Doroty Buczkowskiej „Królestwo”.

Pięcioosobowy skład z Tarnowa został przedstawiony jako przykład zespołu wykonującego muzykę a'cappella z wykorzystaniem różnych technik wokalnych, m.in. scatu czy beatboksu. Jak przekonuje Marcin Sobczyk (na co dzień szef wydziału kultury tarnowskiego magistratu), MONK wcale się o to nie starał. To wydawca zwrócił się do zespołu z taką propozycją.

Lidl Polska uruchamia nową usługę Lidl Podróże, w ramach której jako agent turystyczny od 12 września br. będzie oferować wycieczki krajowe i zagraniczne.

Jesienią 2020 r. powinien być gotowy nowy most na Wiśle łączący Borusową w Małopolsce z Nowym Korczynem w woj. świętokrzyskim. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Będzie ona dofinansowana z RPO obu województw.

Mural przy Wałowej w Tarnowie to dopiero początek. Miasto może się promować przez znanych tarnowian – sugerują członkowie Rady Osiedla Starówka. Z ich inicjatywy pełną parą ruszyły właśnie prace na elewacji budynku przy pomniku generała Józefa Bema.

Google wprowadza nową funkcjonalność do swoich map. Pojawi się w nich zakładka "pytania i odpowiedzi" na temat konkretnych miejsc.

O Perle Renesansu po hiszpańsku.

W wieku 94 lat zmarł na Kubie Zygmunt Sobolewski, jeden z czterech ostatnich żyjących byłych więźniów pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz - poinformował PAP Adam Cyra z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Przy ulicy Wałowej, na ścianie budynku stojącego obok pomnika generała Józefa Bema powstanie mural przedstawiający fragment „Panoramy Siedmiogrodzkiej”. Koszt przedsięwzięcia wynieść ma 25 tysięcy złotych. Prace rozpoczną się na początku września.

Wyprodukowali teledysk dla piosenki, w której śpiewa członek legendarnego zespołu 2Paca - The Outlawz. Autorami tego nagrania są tarnowianie - bracia Mateusz Kijak i Krystian Kijak z zespołu Nowa Epopeja Cru. Za muzykę odpowiada Abonive, polski producent na stałe mieszkający w Hiszpanii.