Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W Katalonii jest plac nazwany imieniem tarnowianina?

Baloniarstwo to coraz popularniejszy sport w Polsce. Rodzina Rękasów uprawia go od wielu wielu lat. Jak zaczęła się ich przygoda z lataniem balonami? Jak steruje się takim wielkim statkiem powietrznym?

Zapraszamy dzieci i rodziców do skorzystania z oferty przygotowanej na Dzień Dziecka:

Kościółek drewniany „na Burku” w przeszłości był przenoszony. Pierwszy raz w XV w. gdy przeniesiono go z miejsca gdzie obecnie stoi katedra i 400 lat później przesunięto go kilka metrów od potoku Wątok.

I liga żużlowa. Tarnowianie znakomicie zaprezentowali się w spotkaniu na własnym torze z liderem tabeli i jako pierwsi w tym sezonie pokonali zespół z Piły.

Zdjęcie Tadeusza Koniarza wyróżnione nagrodą Adobe Stock.

W związku z organizacją Międzynarodowej Nocy Muzeów 2017 oddziały, w których impreza się odbywa, będą w najbliższych dniach czynne w następujących godzinach (nie będą czynne w sobotę rano):

Alicja de Rosset i Katarzyna Zielonka przygotowały opracowanie Aplikacje mobilne w muzeach, moda czy potrzeba?, opublikowane w zeszłorocznym tomie rocznika Muzealnictwo.

Realizatorzy fabularyzowanego filmu o Służebnicy Bożej Stefanii Łąckiej (1914-1946) - pięknej postaci, pochodzącej z naszego regionu - PILNIE POSZUKUJĄ STATYSTÓW W KAŻDYM WIEKU (również niepełnoletnich)  do scen zbiorowych i epizodów w w/w filmie. Zdjęcia z udziałem statystów rejestrowane będą przez kilka godzin w dniach  29 maja  i 1 czerwca w Tarnowie, w mniejszym zakresie także w dniu 30 maja. 

W Tarnowie powstał Prawosławny Punkt Duszpasterski. Nabożeństwa odprawiane są co niedzielę, o 8.00 rano, w kaplicy Kościoła Polskokatolickiego przy ulicy Bernardyńskiej 24. - Nasz Kościół żyje i rozwija się – mówi biskup Paisjusz, ordynariusz Prawosławnej Diecezji Przemysko – Gorlickiej, który erygował Prawosławny Punkt Duszpasterski swoim dekretem.