Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Zaproszenie na Orszak Trzech Króli.

Zaproszenie na Orszak Trzech Króli.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli rozpocznie się tradycyjnie na placu katedralnym 6. stycznia po Mszy świętej o godz. 12.00, której będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Najpierw powitamy wspólnie Trzech Króli przed katedrą, a następnie wraz z nimi wyruszymy w radosnym orszaku na Rynek oraz ulicami Wekslarską, Wałową, Targową, aby w ogrodzie klasztoru Ojców Bernardynów oddać pokłon Świętej Rodzinie.

Podobnie jak w ubiegłym roku znakiem uczestnictwa w Orszaku będą królewskie korony rozdawane przed rozpoczęciem uroczystości, a we wspólnym śpiewaniu pomogą nam śpiewniki. Zachęcamy, by na Orszak ubrać stroje w kolorze niebieskim, czerwonym lub zielonym, aby w ten sposób każdy z nas stał się częścią orszaku jednego z Trzech Króli.

Niech nie zabraknie nikogo z nas na tym niezwykłym wydarzeniu. Pokażmy swoją obecnością wiarę w narodzenie Bożego Syna i przeżywajmy ją w sposób radosny.

Do zobaczenia na Orszaku!

Organizatorzy: Parafia Katedralna, VII Liceum Ogólnokształcące, Urząd Miasta Tarnowa.

Orszaki Trzech Króli przejdą również w 22 miastach i wioskach diecezji - tradycja przemarszów, związana z uroczystością Objawienia Pańskiego, jest coraz popularniejsza.

 Więcej na: http://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/item/4127-zaproszenie-na-orszak-trzech-krol

Archiwalne