Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / WIELKI SUKCES TARNOWSKIEJ ZAŁOGI BALONOWEJ. PUCHAR GORDONA BENETTA DLA POLAKÓW!

WIELKI SUKCES TARNOWSKIEJ ZAŁOGI BALONOWEJ. PUCHAR GORDONA BENETTA DLA POLAKÓW!

1145 - to dystans jaki pokonała tarnowska załoga balonowa, która w tym roku sięgnęła po prestiżowy puchar Gordona Benetta. Polska załoga w składzie Jacek Bogdański i Mateusz Rękas okazała się najlepsza wśród kilkudziesięciu startujących załóg z całego świata. Ostatni raz Polacy zdobyli ten puchar 35 lat temu.

 

Warto dodać, że przez pierwsze 20 godzin od startu, ze szwajcarskiego Brna - polska załoga zajmowała ostatnie miejsce w klasyfiacji. To była celowa strategia - cały czas krążyliśmy blisko miejsca startu w oczekiwaniu na lepsze warunki pogodowe przyznaje Jacek Bogdański jeden z dwóch pilotów zwycięskiej załogi.

"Wygraliśmy konsekwencją - tym, że nie zmienilismy naszych planów. Mieliśmy do wyboru miejsce dwiedzieste, albo pierwsze. Wybraliśmy pierwsze." - podkreślał Bogdański.

 

Dodajmy, że dodatkowym bonusem wygranej Polaków jest fakt, że za dwa lata - start do kolejnej edycji pucharu Gordona Benetta odbędzie się właśnie w Polsce. I mimo, że obaj piloci pochodzą z Tarnowa - to taka lokalizacja początkowa pucharu jest niemożliwa. O trofeum Gordona Benetta - piloci walczą w październiku, wtedy przeważające wiatru w Polsce to te z kierunku zachodniego. A to oznacza, że balonowy wyścig musiałby się zakończyć na granicy z Ukrainą, która jest wyłączona ze strefy lotów.

Więcej na:

https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/wielki-sukces-tarnowskiej-zalogi-balonowej-puchar-gordona-benetta-dla-polakow/

Archiwalne