Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Śladami Ignacego Jana Paderewskiego

Śladami Ignacego Jana Paderewskiego

W środę, 17 października odbędzie się Integracyjny Złaz „Śladami Ignacego Jana Paderewskiego” Tarnów – Ciężkowice – Kąśna Dolna. Jego organizatorami są: Koło PTTK nr 23 „Włóczykije” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Eugenii Gierat w Tarnowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach oraz Komisja Ochrony Przyrody ZO PTTK w Tarnowie.

Główne cele Złazu to: uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zapoznanie uczestników z postacią Ignacego Jana Paderewskiego i miejscami z nim związanych, kształtowanie postaw patriotycznych oraz integracja dzieci i młodzieży z różnych środowisk.

Meta środowej imprezy mieścić będzie się przy dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, do którego uczestnicy dojdą dwoma trasami: z Ciężkowic oraz sprzed skały „Grunwald” w Skamieniałym Mieście.

Program Złazu przewiduje grę terenową „Droga do niepodległości” (na terenie Ciężkowic i Skamieniałego Miasta) połączoną z konkursem wiedzy historycznej, zwiedzanie dworku w Kąśnej Dolnej, projekcję filmu o Ignacym Janie Paderewskim oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Sladami-Ignacego-Jana-Paderewskiego

Archiwalne