Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Ponad 50 nowych kierunków lotniczych z Polski. Najwięcej z Krakowa

Ponad 50 nowych kierunków lotniczych z Polski. Najwięcej z Krakowa

Jak pokazują oficjalne dane przewoźników i portów lotniczych, to z Krakowa wystartuje najwięcej nowych tras. W sezonie letnim podróżni będą mogli skorzystać z niemal trzydziestu nowych kierunków, w tym do coraz popularniejszego Ammanu w Jordanii (Ryanair), Bukaresztu (LOT) czy Charkowa na Ukrainie (Wizz Air).

Kraków liderem

W sezonie letnim z Krakowa będzie można bezpośrednio polecieć też do wielu typowo wakacyjnych miejsc.

Irlandzki przewoźnik zaproponuje bezpośrednie loty m.in. do Bari i Rimini na włoskim wybrzeżu oraz sycylijskiej Katanii, greckich Salonik czy Zadaru w Chorwacji. Polskie linie lotnicze także otworzą latem połączenie z Krakowa do Chorwacji, a dokładniej do Dubrownika.

LOT pozwoli łatwo dotrzeć również do egzotycznego Tel Awiwu.

Znacząco rozbudowana zostanie także oferta Wizz Aira, który w listopadzie ogłosił utworzenie w Krakowie swojej nowej bazy. Z Małopolski będzie można tymi liniami bezpośrednio polecieć m.in. do Larnaki na Cyprze, Kutaisi w Gruzji, a także do włoskich kurortów Bari, Katanii czy francuskiej Nicei.

Zobacz, gdzie można polecieć z Krakowa

Coraz więcej lotów na Ukrainę

Wśród nowych kierunków w letniej siatce najpopularniejszych przewoźników zdecydowanie dominuje Ukraina, do której otworzy się aż dziesięć nowych tras z polskich lotnisk. Podróżni zainteresowani odkrywaniem tego kraju będą mogli polecieć bezpośrednio do Kijowa, Lwowa i Charkowa.

W ofercie portu lotniczego w podwarszawskim Modlinie pojawiły się zarówno Kijów, jak i Lwów (Ryanair). Przewoźnik otworzy połączenia do Kijowa także z Bydgoszczy, Gdańska, Poznania i Krakowa.

Mieszkańcy Krakowa będą mogli dodatkowo wybrać się tanimi liniami do Lwowa (Ryanair) oraz do Charkowa (Wizz Air) i alternatywnym połączeniem do Kijowa obsługiwanym przez węgierskiego przewoźnika.

Również Polskie Linie Lotnicze zaoferują nową trasę łączącą Olsztyn ze Lwowem.

Popularne Włoch

W sezonie letnim siatka polskich portów lotniczych zostanie rozbudowana także o siedem nowych tras do Włoch – drugiego najpopularniejszego kraju pod względem liczby uruchamianych nowych połączeń.

Z Polski będzie można bezpośrednio dotrzeć także do dalszych miejsc, a to za sprawą Polskich Linii Lotniczych, które w zbliżającym się sezonie letnim otworzą połączenia z Warszawy do stolicy Libanu – Bejrutu, Delhi w Indiach czy wyczekiwanego Miami na wschodnim wybrzeżu USA.

Rośnie także popularność Jordanii, która zyska dwa nowe połączenia z Polski (z Warszawy Modlin i Krakowa) dzięki Ryanairowi.

W letniej siatce podróżnych z pewnością ucieszą dwie trasy lokalne - Krakowa ze Szczecinem (Ryanair) i Olsztynem (LOT).

- Oprócz nowych tras najpopularniejszych przewoźników w Polsce nowe kierunki zapowiedziały także inne linie: Swiss połączy Gdańsk z Zurychem, a easyJet – z Berlinem. Bardzo cieszy nas aktywność przewoźników w Polsce, a szczególnie otwieranie coraz „odważniejszych”, bardziej egzotycznych tras – komentuje Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl.

Więcej: https://gazetakrakowska.pl/ponad-50-nowych-kierunkow-lotniczych-z-polski-najwiecej-z-krakowa/ar/13961244

Archiwalne