Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Park pod Marcinką im. księcia Romana Sanguszki?

Park pod Marcinką im. księcia Romana Sanguszki?

To propozycja tarnowskich radnych z Prawa i Sprawiedliwości, którzy chcą, by miejsce to pełniło także funkcję edukacyjną przypominającą mieszkańcom i turystom ważną postać w dziejach Tarnowa i kraju.

– Mamy też nadzieję, że tym pomysłem ocieplimy stosunki między miastem, a rodem Sanguszków – mówi Ryszard Pagacz, przewodniczący Rady Miasta. – Uważam, że ta postać powinna być jeszcze bardziej wyeksponowana, szczególnie to jego zamiłowanie do polskości. Jeżeli przyjmiemy taką nazwę, to środki, które zostały zapisane w budżecie na realizację tego projektu, będą konsekwentnie rok po roku zwiększane i każdego roku trochę dołożymy. Wcześniej opracujemy koncepcje takiego historycznego parku, który będzie dodatkową atrakcją Tarnowa – dodaje.

Mieszkańcy, z którymi rozmawiał reporter RDN chwalą pomysł. – To ród związany z Tarnowa od wieluset lat i takie nawiązanie do całkiem przyjemnej historii miasta, którą oni też współtworzyli. Należy mu się. Tam powinna być jeszcze jakaś ławeczka, żeby każdy mógł sobie posiedzieć, odpocząć, poczytać co tam jest napisane. Bardzo dobry pomysł. Będzie więcej turystów, poznają jego historie, poznają nasze okolice – komentują tarnowianie.

Projekt uchwały ma być poddany obradom i głosowaniu radnych na najbliższej sesji Rady Miejskiej, czyli we czwartek.

Więcje na: http://www.rdn.pl/news/park-marcinka-im-ksiecia-romana-sanguszki

Archiwalne