Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Największe gwiazdy polskiej sceny, czyli Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018 coraz bliżej

Największe gwiazdy polskiej sceny, czyli Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018 coraz bliżej

Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Sarsa, Mateusz Ziółko, Złoty Maanam – największe wydarzenie muzyczne w Tarnowie, czyli Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018 zbliża się wielkimi krokami! Wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej i wyśmienita zabawa – to jeden z pomysłów na pobudzenie miasta do życia.

W ramach festiwalu odbędzie się też już 5 edycja konkursu DemoGraMY, w którym młodzi muzycy będą mogli zaistnieć na profesjonalnej scenie muzycznej.

To zarówno promocja Tarnowa jak i wielka szansa dla młodych wykonawców – mówi Ewa Lasota, specjalista ds. promocji RDN Małopolska. – Festiwal jest promocją zarówno dla miasta, jak i dla artystów. Tutaj skupiamy się na polskiej muzyce. Bardzo ważne dla młodych wykonawców jest możliwość wystąpienia na profesjonalnej scenie przed wielkimi gwiazdami i taki występ może być takim jedynym momentem, kiedy będą mieli możliwość zaistnieć – dodaje.

Dzięki konkursowi DemoGraMY młodzi muzycy będą mogli wybić się w świecie muzycznym – mówi Andrzej Szpunar – Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie. – To jest taki pomysł, żeby jednocześnie promować i pokazywać także młodych artystów, muzyków z naszego regionu. Będzie też konkurs, w którego finale zespół będzie później miał szansę w profesjonalnym studiu nagrać swoją pierwszą płytę. Nasz festiwal będzie wtedy taką trampoliną, dzięki której młodzi ludzie odbiją się trochę bardziej w świat – zachęca Andrzej Szpunar.

Ryszard Olesiński – gitarzysta zespołu Złoty Maanam, który wystąpi podczas festiwalu jest poruszony, że Tarnów Polskiej Piosenki to tak naprawdę dzieło wszystkich mieszkańców. – Wspaniale, jestem pełen podziwu dla zaangażowania ludzi, bo ja słyszałem, że to jest tzw. Budżet Obywatelski i widać, że to ludzie odczuwali potrzebę zorganizowania czegoś takiego. To jest bardzo fajne, że są takie inicjatywy i że ktoś przeznacza pieniądze na takie wydarzenia. Bardzo fajna inicjatywa, trzymam kciuki, żeby było jak najlepiej i się rozwijało – komentuje pomysł gitarzysta.

Wybitni artyści, szansa dla młodych muzyków i 4 dni niezapomnianej zabawy – to wszystko czeka na mieszkańców od 19 do 22 lipca. Szczegóły na stronie www.festivaltarnow.pl

Pomysłodawcą festiwalu jest Radio RDN Małopolska, projekt odbywa się we współpracy z Muzeum Okręgowym w Tarnowie.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Projekt współfinansowany z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego.

http://www.rdn.pl/news/najwieksze-gwiazdy-polskiej-sceny-czyli-tarnow-polskiej-piosenki-festival-2018-coraz-blizej

Archiwalne